BUTY SZYTE NA MIARĘ | TRADYCJE RODZINNE OD 1943
kontakt

Zamówienia przyjmujemy w pracowni lub mailowo
ZAREZERWUJ TERMIN WIZYTY
Jak wybrać fason butów?
WYBIERZ MODEL Z KATALOGU
WYBIERZ MODEL Z KATALOGU

Szyjąc parę dla Ciebie w oparciu o wybrany model dopasujemy każdy detal do Twoich wymagań: bryłę buta, kształt noska, wysokość i kształt obcasa, skóry oraz wykończenie podeszwy.

ZAMÓW PROJEKT INDYWIDUALNY
ZAMÓW PROJEKT INDYWIDUALNY

Możemy uszyć buty o fasonie zaprojektowanym specjalnie dla Ciebie. Projektujemy w oparciu o Twoje wskazówki oraz nasze doświadczenie w doborze kroju do specyfiki stopy.

Jak wygląda proces realizacji zamówienia?

1. ZDJĘCIE MIARY

Na pierwszym spotkaniu zdejmujemy miarę i doradzamy w wyborze fasonu i skór. Spotkanie trwa 1-1.5 h. W przypadku zamówienia na fason indywidualny po spotkaniu i ustaleniu założeń przesyłamy rysunki z projektami do wyboru. Na bazie wybranego projektu wykonujemy prototyp do przymierzenia na drugie spotkanie.
Przy zamówieniu podpisujemy umowę (formularz zamówienia) i pobieramy 50% zaliczki.

2. PRZYMIARKA PROTOTYPU (OPCJONALNIE)

Na przymiarce sprawdzamy pasowanie i dopracowujemy szczegółowo projekt – określamy detale linii, wycięć, kształt nosków i obcasa. Taki scenariusz daje możliwość dokładnego dopasowania butów do specyfiki stopy oraz oczekiwań klientki. Przymiarka odbywa się około 8 tygodni od zamówienia.
Buty płaskie zazwyczaj szyjemy odrazu na gotowo, bez przymiarki.

3. ODBIÓR

Odbiór gotowej pary odbywa się po ok. 4 tygodniach od przymiarki lub po ok. 8 tygodniach od zamówienia w przypadku zamówień bez przymiarek.
Rekomendujemy odbiór osobisty, w pracowni możemy od ręki wprowadzić korekty. Na życzenie wysyłamy buty kurierem.

Opłata za kopyta

Przy pierwszym zamówieniu do ceny zamawianego modelu doliczamy jednorazową opłatę za opracowanie indywidualnych kopyt dla klienta: 600 zł dla butów płaskich, 800 zł dla obcasów.

Na bazie jednej pary kopyt można zamawiać różne fasony na danej wysokości obcasa.
Przy niektórych zamówieniach na buty płaskie nie ma potrzeby opracowywania indywidualnych kopyt.

Gwarancja

Bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze buty zarówno pod względem wykonawstwa jak i komfortu noszenia. Poprawki w pasowaniu wprowadzamy bezterminowo, także po zamknięciu zamówienia.

Ważne informacje

Spotkania w pracowni

Spotkania w pracowni odbywają się po wcześniejszym umówieniu.
Spotkanie informacyjne jest bezpłatne i trwa około 30 minut. Jeśli klient decyduje się na zamówienie przechodzimy do zdjęcia miary i ustalane są wszystkie detale zamówienia z projektantką i szewcem. Spotkanie ze złożeniem zamówienia trwa około 60 minut.

W przypadku kontynuacji zamówienia wszystkie spotkania w pracowni konieczne do zrealizowania zamówienia są bezpłatne.
W przypadku rezygnacji z zamówienia, po odbyciu pełnego spotkania ze zdjęciem miary, pobieramy opłatę wysokości 200 zł za spotkanie. W razie kontynuacji zamówienia w przyszłości opłata ta będzie odjęta od ceny zamówienia.

Jak się przygotować do spotkania

Przy zamówieniach na buty na obcasie prosimy zabrać na pierwsze spotkanie swoją parę noszonych butów na podobnej wysokości obcasa do zamawianej.
Przy zamówieniach ślubnych warto wziąć próbkę materiału i zdjęcie sukni.
Prosimy Panie o nie przychodzenie na zdjęcie miary w rajstopach, ponieważ miara zdejmowana jest przez szewca z gołych stóp.

Czas realizacji

Czas realizacji wynosi ok. 8 tygodni przy zamówieniach bez przymiarki i ok. 12 tygodni przy zamówieniach z przymiarką.
Czas realizacji zamówienia może się zmieniać w zależności od aktualnego obłożenia pracy w pracowni.

Realizacja ekspresowa

Istnieje możliwość zamówienia w trybie przyspieszonym za dopłatą 20% wartości zamówienia. Realizacja ekspres trwa 4 tygodnie dla zamówień bez przymiarek i ok. 8 tygodni dla zamówień z przymiarką.

Cennik

Na cenę zamówienia składa się cena butów oraz dopłata za opracowanie kopyt.
Cena butów zależy od wybranego fasonu – zobacz CENNIK.
Fasony mają stałą cenę, czyli przykładowo mokasyny kosztują 2600 zł niezależnie czy klientka wybiera model z kolekcji czy zamawia projekt indywidualny.

Dopłata za kopyta wynosi 600 zł/800 zł i jest płatna przy pierwszym zamówieniu. Na bazie jednej pary kopyt klientka może zamawiać kolejne pary bez dopłaty.

Płatności

Przy zamówieniu pobieramy zadatek wysokości 50% zamówienia. Reszta kwoty płatna jest przy odbiorze.
Przyjmujemy płatności gotówką, kartą lub przelewem. W przypadku wyboru płatności drugiej raty przelewem prosimy o przedpłatę przed odbiorem.

Zamówienie bez spotkania

Istnieje możliwość realizacji zamówienia dla nowego klienta bez spotkania. Dotyczy to większości płaskich modeli. Zapraszamy do kontaktu.

Kolejne zamówienia

Kolejne zamówienia dla tego samego klienta zazwyczaj nie wymagają przymiarek.
Możemy je realizować również korespondencyjnie na bazie kopyt opracowanych przy pierwszym zamówieniu. Kurierem wysyłamy próbki skór oraz buty, kiedy są już gotowe.